X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

حکیم الرعایا

اعتیاد به مواد مخدر بیماری نیست بلکه درمان بیماری های ژنتیکی و اختلالات عصبی ناشی از آن است

بسیاری فکر میکنند که اعتیاد به مواد مخدر یک بیماری است .اما از منظر ما شخصی که معتاد به ماده مخدری می شود علت زمینه ای دارد که شخص برای درمان آن از مواد مخدر استفاده می کند .

در کتاب ادویسه هومر می خوانیم زمانی که پادشاهی فرزندش را از دست داد همسرش هلن جامی از شراب به همراه تریاک به او داد تا از میزان غصه و غم او بکاهد . در یونان قدیم مردم عقیده داشتند که تریاک را خدایان کوه  المپ برای این به انسان ها داده اند تا انها را از غم و رنج در این زندگی فانی رهای  بدهند 

 

در زندگی شهر نشینی امروز هوای الوده به سرب و مواد شیمیایی  و منابع غذایی الوده به املاح سنگین از همان ابتدا باعث می شود که کودکان در رحم مادر دچار نقص های ژنتیک در ساختار مغزی بشوند.

کودکان ما امروز همگی دارای ژن های اضطراب و افسردگی نهان هستند و تربیت غلط والدین و حفاظت بیش از حد انها از اطفال باعث کاهش اعتماد بنفس کودکان و عدم تحمل استرس های محیطی و مزید به علت  می شود  زمانی که جوانان امروزه  به سن بلوغ می رسند به علت عدم تحمل فشار های روحی و اختلال در سیم کشی مغز و اختلال در انزیم های کبدی دچار افسردگی اضظراب و عدم تعقل درست هستند و برای کاهش اضطراب و افسردگی رو به مصرف مواد می برند .

اختلال ژنتیکی بیش فعالی عدم تکامل  مغزی در رحم مادران  و شکستگی های کروموزمی باعث می شود هر نسل نسبت به نسل بعدی دچار اختلال عصبی بیشتر اضطراب و افسردگی شدیدتر و استفاده بیشتر از مواد مخدر  بشود

عطاری خانم اکبری (@attari.akbari) • Instagram photos and ...