X
تبلیغات
زولا

حکیم الرعایا

مصرف هروئین برای کاستن از عوارض مصرف شیشه

ویروس Money depression عامل ابتلا به اعتیاد مخدر شیشه کشف شد

مصرف هروئین برای کاستن از عوارض مصرف شیشه

خبرگزاری تسنیم: معاون سابق درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: افزایش مصرف هروئین از تبعات مصرف بلندمدت شیشه و مواد روان‌گردان است.

سعید صفاتیان معاون سابق درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در واکنش به خبر بازگشت هروئین به چرخه اعتیاد گفت: افزایش مصرف هروئین در چرخه مصرف شیشه و مواد روان‌گردان رخ می دهد و من این مورد را برای اولین بار 6 یا 7 سال پیش در سفر به سوئیس مشاهده کردم و این مساله تنها مختص کشور مانیست.

صفاتیان در تشریح علل روی‌آوردن به مصرف هروئین پس از اعتیاد به شیشه گفت: مصرف هروئین در معتادان مواد روان‌گردان و شیشه که مدت زیادی به این مواد اعتیاد دارند مشاهده می شود و آن ها برای رهایی از بی‌خوابی و ضعف بسیار، که از عوارض مصرف طولانی مدت این مواد است به هروئین پناه می‌برند.

معاون سابق درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه افزود: گرچه من سال‌ها پیش  با چنین مواردی در کشورهای دیگر برخورد داشتم ولی متاسفانه با توجه به مشاهدات فعلی و گزارش برخی‌از پزشکان، روند مصرف هروئین برای کاهش عوارض مصرف شیشه به تازگی در کشور ما در حال شکل‌گیری است و این مساله نیازمند بررسی بیشتر است.

وی در پایان با رد شایعات اخیر در مورد کاهش عوارض مصرف شیشه گفت:‌ به هیچ وجه عوارض مصرف شیشه کاهش نداشته و قلب درد،‌ توهم و مشکلات بینایی از جمله معضلاتی است که مصرف‌کنندگان شیشه با آن‌ها دست به گریبان هستند و این معضلات به همان شدت گذشته در بیماران معتاد به شیشه وجود دارد. 

  • داستان مخدری به نام رویای شیرین قسمت چهارم (چهارشنبه 30 مرداد 1392 توسط yazdanniaz)