حکیم الرعایا

رسوایی خرید مواد مخدر در بانک" اخلاق مدار " انگلیس

شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -خبرگزاری فرانسه اعلام کرد. پس از اینکه فیلمی از رئیس سابق بانک co-op انگلیس منتشر شده که به دنبال خرید مواد مخدر بوده است ، این بانک که یکی از شعارهای اصلی اش افتخار به سرمایه گذاری های اخلاقی اش بوده است دچار دردسربدی شده است.
به گزارش سرویس ترجمه شفقنا،خبرگزاری فرانسه می نویسد: پس از اینکه رسوایی خرید مواد مخدر از نوع کریستال توسط پاول فلاورز که یک کشیش هم است از طریق روزنامه میل منتشر گردیدوی مجبور به عذرخواهی شد . وی علاوه بر کریستال در پی خرید کراک و کتامین هم بوده است .فیلم وی وقتی درحال صحبت با یک قاچاقچی خرده پای مواد بوده گرفته شده است . این فیلم تنها چند روز پس از آن صورت گرفت که فلاورز مجبور شد برای پاسخگویی در مورد پول سرمایه گذاران به کمیته خزانه داری پارلمان برود. او به دروغ سرمایه بانک را 3 میلیارد پوند اعلام کرده بود که درحقیقت 47 میلیون دلار بوده است.
کارشناسان معتقدند این رسوایی به مشکلات مالی این بانک اضافه خواهد کرد و به شدت به آبروی این بانک لطمه خواهد زد. بانک اعلام کرده است در مورد هرگونه رفتار غیرمسئولانه ای تحقیقات لازم را انجام خواهد داد.