حکیم الرعایا

راه اندازی کلینیک های اختلالات رفتار با هدف پیشگیری از اعتیاد

راه اندازی کلینیک های اختلالات رفتار با هدف پیشگیری از اعتیاد
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر از راه اندازی کلینیک های اختلالات رفتار در سراسر کشور با هدف پیشگیری اجتماعی از آسیبهای جامعه به ویژه اعتیاد خبر داد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری دانا(داناخبر)، دکتر سیدرضا رییس کرمی با بیان اینکه خدمات روان درمانی کلینیک های اختلالات رفتار به مراجعه کنندگان رایگان ارایه می‌شود، اظهار کرد: تمامی افرادی که در این کلینیک ها خدمات درمانی به بیماران ارایه می‌دهند، افراد متخصص و مجرب هستند.

وی با تاکید بر اینکه در کلینیک های اختلالات رفتار به هیچ عنوان قصد ورود به حوزه درمان در موضوع معتادان را نداریم، افزود: تعداد این کلینیک های سراسری در هر استان بستگی شرایط و امکانات هلال احمر دارد.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر ایجاد نظام امنیت روانی و اجتماعی را یکی از برنامه‌های این معاونت عنوان کرد و گفت: طی سالهای گذشته در هلال احمر با ایجاد کلینیک هایی تلاش شد، برای کاهش اختلالات رفتاری اقداماتی صورت گیرد و در سال جاری نیز این کلینیک ها به شکل و برنامه جدید و با هدف پیشگیری از آسیبهای اجتماعی راه اندازی می‌شود.

رییس کرمی ادامه داد: معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر در کنار سازمان جوانان و داوطلبان نیز در اقدامات گروهی جهت پیشگیری اجتماعی از اعتیاد فعالیت خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: هلال احمر با ظرفیت بیش از 2 میلیون و 700 عضو جوان و داوطلب، ظرفیت و پتانسیل بسیار مناسبی جهت محقق شدن رویکرد اجتماعی مبارزه با مواد مخدر دارد و این معاونت نیز در توان خود، آماده همکاریهای لازم برای پیشگیری اجتماعی از اعتیاد است.