حکیم الرعایا

تحقیقات دانشگاه ویرجینیا آمریکا در رابطه با اثرات درمانی گیاه خرفه پرپهن (پرپین )

تحقیقات دانشگاه ویرجینیا آمریکا در رابطه با اثرات درمانی گیاه خرفه  پرپهن (پرپین ) 

  پرپین

پرپین (گیا ه خرفه پر پهن ) حاوی مواد مغذی مهم و ضروری است که باید در رژیم غذایی عرضه شود، به این دلیل که بدن انسان می تواند آنها را سنتز و با تولید مفید لیپوپروتئین با چگالی بالا کلسترول خون را تنظیم نماید . خاصیت منحصر به فرد گیاه خرفه پر پهن ٫ این است که ثروتمند ترین تامین کننده امگا 3 اسیدهای چرب است  و جانشین خوبی است برای کسانی که ماهی در لیست غذایی آنها نیست و به توصیه پزشکان شصت میلیون آمریکایی که میزان کلسترول خون بالایی دارند از آن استفاده می کنند. تحقیقات دانشگاه ویرجینیا نشان داد خرفه سطوح گلیسیرید و چرب رگها را حل و مانع انسداد رگها می شود همچنین دارای ویتامینهای بی و سی و ای میباشد همچنین بنا به تحقیقات کمبریج در میان داروهای موجود کاهش کلسترول خون همگی روی کبد اثر مخرب دارند به جز گیاه خرفه پر پهن
ـ
تحقیقات فوق نشان داد پرپین بدلیل کا لری خیلی کم (16  صدم درصد) اثر چاقی ندارد و در عوض پر از ویتامین و فیبر مخصوص لاغری رژیم غذایی است همچنین مواد معدنی سر شاری دارد.
-هر صد گرم پرپین حاوی 350 میلی گرم آلفا لینو لنیک اسید  می باشد که خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب و سکته مغذی  را کاهش می دهد و کمک به جلوگیری از توسعه سرطان  اوتیسم و دیگر تفاوتهای رشدی در کودکان می شود.  
-دارای ویتامین آ و آنتی اکسیدان قوی مورد نیاز غشاهای مخاط و پوست بدن است و در سلامت ریه و درمان زخمهای دهان بخوبی عمل کرده است.
-ویتامین سی و انواع ویتامینهای بی مثل ریبوفلاوین -نیاسین، پیریدوکسین و کاروتنوئید  و همچنین، مواد غذایی، مواد معدنی مانند آهن، منیزیم، کلسیم، پتاسیم، و منگنز است.
- Betalain آلکالوئید ها، مایل به قرمز بتا cyanine و زرد بتا xanthenes- دارای دو نوع رنگدانه از نوع رنگدانه قوی آنتی اکسیدان ها است که مانع جهش های ناگهانی و ایجاد ناهنجاریهای کروزومی می شود
-توصیه شده بانوان باردار تا زمان تولد فرزند از خوردن آن پرهیز و پس از تولد فرزند مصرف نمایند.
-بیماران کلیوی بسته به نوع مشکلی که دارند با دکتر خود مشورت و با تشخیص پزشک مصرف کنند.
  در سایر موارد هیچ گونه عارضه ای وجود ندارد بلکه ضروری و مفیدتشخیص داده شده است.