X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

حکیم الرعایا

اُوِردوز؛ بلای جان هنرمندان و هنرپیشگان سینما

اُوِردوز؛ بلای جان هنرمندان و هنرپیشگان سینما

چندین بازیگر مشهور سینمای تجاری براثر اوردوز و مسمومیت‌های دارویی درگذشته‌اند. بازیگرانی که مرگشان همان‌قدر خبرساز بود که زندگی‌هایشان

ریور فونیکس River Phoenix

تشنج براثر مصرف مواد

۳۱ اکتبر ۱۹۹۳، ریور فونیکس بازیگر مشهور خارج نایت کلاب وایپر روم درگذشت. او شب قبل از درگذشتش، بعد از رد کردن پیشنهاد اجرای موسیقی، به همراه چند نفر از دوستانش در دستشویی در حال مصرف مواد بوده‌است. گفته شده‌است که یکی از دوستانش به او کمی پرشین براون (نوعی متامفتامین قوی که با مسکن ترکیب می‌شود) تعارف می‌کند و کمی بعد از مصرف آن، حال او خراب می‌شود. بعد از بیرون آمدن از آنجا، ریور با صورت به پیاده‌رو می‌افتد و برای ۸ دقیقه دچار تشنج می‌شود.ماموران اورژانس چند دقیقه بعد می‌رسند و سعی می‌کنند که قلب او را دوباره به کار بیندازند. آنها سپس او را به بیمارستان می‌برند. تلاش‌های بعدی در بیمارستان به نتیجه نمی‌رسد و در ساعت یک صبح روز ۳۱ اکتبر ۱۹۹۳ این بازیگر در 23 سالگی درگذشت.

هیث لجر Heath Ledger

فکر نمی‌کرد دارو جانش را بگیرد

«هیث لجر» چهره مشهور سینمای تجاری به علت مصرف همزمان شش نوع ماده مختلف درگذشت. جسد بازیگر 28 ساله فیلم «کوهستان بروک بک»، در آپارتمانی که در منهتن اجاره کرده بود، کشف شد. طبق آزمایش‌های پزشکان متخصص روی جسد لجر، علت مرگ او مسمویت شدید بر اثر مصرف مخلوطی از داروهای مختلف گزارش شده است. در میان این داروها، داروی ضددرد اکسی کانتین و داروهای ضداضطراب والیوم و زاناکس به چشم می‌خورد. در خون لجر همچنین اثر مصرف داروی ضددرد ایبو پروفن و داروهای خواب‌آوری چون رستوریل و یونیسوم دیده می‌شود. کیم لجر، پدر هیث در این باره گفت: «مرگ اتفاقی هیث می‌تواند هشداری برای کسانی باشد که چند دارو را همزمان استفاده می‌کنند.»

ویتنی هیوستون Whitney Houston

ویتنی الیزابت هیوستون متولد ۹ آگوست ۱۹۶۳ خواننده سبک پاپ و بازیگر و تهیه‌کننده فیلم بود. در سال‌های پایانی عمرش، مصرف مواد مخدر به صدای او که روزی در زمره بهترین‌های موسیقی پاپ به شمار می‌رفت، صدمه جدی زد. در سال ۲۰۰۲، ویتنی هیوستون در مصاحبه‌ای با داین سویر گفت: «بزرگ‌ترین اهریمن خود منم. من یا بهترین دوست خودم هستم، یا بدترین دشمن خودم.» اعتیاد او به مواد مخدر که روی صدا و قدرت اجرای وی نیز تاثیر منفی گذاشت، موجب رکود هنری او شد. هیوستن که خود به اعتیاد به کوکایین، ماری‌جوانا و قرص‌های محرک اعتراف کرده بود، دو بار برای ترک اعتیاد به مرکز توانبخشی رفت و سال ۲۰۰۹ اعلام کرد که از هرگونه اعتیادی پاک شده است. اما ساعت 2، روز شنبه ۱۱ فوریه ۲۰۱۲ مسئولان هتل هیلتون بورلی هیلز تماسی اضطراری گرفته و نسبت به وضعیت سلامت ویتنی هیوستون ابراز نگرانی کردند و تا رسیدن پلیس نیز پزشکان حاضر در هتل در تلاش بودند تا وی را نجات دهند. در نهایت هیوستون روز شنبه، ۱۱ فوریه ۲۰۱۲ و در ساعت 3 بعدازظهر به وقت محلی در اتاق خود در طبقه چهارم هتل هیلتون بورلی هیلز در کالیفرنیا در ۴۸سالگی درگذشت. برخی‌ها معتقدند این خواننده در حالی که کوکائین مصرف کرده و دچار یک حمله قلبی شده بود، در وان حمام خفه شد. علاوه بر کوکائین آثاری از داروها و مواد مخدر دیگر مانند ماری جوانا، زاناکس و بنادریل نیز در بدن بی‌جان او کشف شده است.

مایکل جکسون Michael Jackson

قتل یا اوردوز؟!

مایکل جکسون، چهره موسیقی پاپ تنها ۵۰ سال داشت که دچار حمله قلبی شد درحالی که مشغول برنامه‌ریزی برای برگزاری تور کنسرت در سال ۲۰۰۹ بود. پزشکی قانونی لس‌آنجلس مرگ مایکل جکسون، را مسمومیت و مصرف بیش از حد پروپوفول که یک داروی بیهوشی است و مسکنی به نام لورازپام عنوان کرد. بر اساس این گزارش، مجموعه‌ای از داروهای میدازولام، دیازپام، لیدوکائین، لورازپام و افدرین در خون مایکل جکسون دیده شده است. پیش‌تر گزارش‌هایی به نقل از دکتر مورای، پزشک شخصی آقای جکسون منتشر شده بود که از تجویز داروی پروپوفول برای درمان مشکل بی‌خوابی او خبر می‌داد. در ۷ نوامبر ۲۰۱۱، دادگاهی در ایالت کالیفرنیا برگزار شد و دکتر کانراد موری را در تجویز داروها برای جکسون مجرم شناخته و به ۴ سال حبس در زندان محکوم شد.

الویس پریسلی Elvis Presley

مسمومیت و حمله قلبی براثر داروهای لاغری

خواننده و بازیگر پس از جدا شدن از همسرش رفته رفته گوشه‌نشین شد. او که به مشکل اضافه وزن هم دچار شده بود، از داروهای تجویزشده گوناگونی برای مقابله با آن استفاده می‌کرد. سرانجام در ۱۶ آگوست ۱۹۷۷ (هنگامی که ۴۲ سال داشت) در شهر ممفیس پیکر بی‌جان الویس را در حمام پیدا کردند. علت مرگ وی حمله قلبی اعلام شد اما در کالبد شکافی صورت گرفته روی الویس 10 نوع دارو متفاوت در خونش یافت شد.
منبع سایت برترین ها
opium.site: مواد مخدر و هنرمندانی که قربانی آن شدند + عکس
opium.site: دوز مرگ آور ماده مخدر کدئین چقدر است
opium.site: ماده مخدر GBL جی بی ال دوز و اور دوز (اکستاسی مایع )قطره ...
opium.site: همسر توماس آلوادیسون به علت اور دوز با مورفین مرده است