X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

حکیم الرعایا

انجمن معتادان گمنام چیست (تاریخچه و آشنایی با انجمن معتادان گمنام NA )

این انجمن به هیچ سازمانی وابسته نیست و تنها لازمه عضویت در این انجمن تمایل به قطع مصرف مواد مخدر است، اعضا فارغ از هویت شخصی شامل شغل،سمت، دارایی و... بدون ترس از شناخته شدن می توانند در جلسات شرکت کنند.

از معتادان گمنام چه می دانید؟!

به گزارش خبرنگار اجتماعی اراک امروز، این مطلب در نظر دارد اطلاعاتی و آگاهی های جامعه در مورد انجمن معتادان گمنام را افزایش دهد.

 

 

آشنایی با معتادان گمنام


انجمن معتادان گمنام نهادی است مردمی و خود جوش که در سال 1332 توسط افرادی که خود زمانی در چنگال اعتیاد گرفتار بودند بنیان گذاری شده و در بیش از 130 کشور جهان از جمله کشورهای مسلمان با هدف کمک و نجات معتادان فعالیت می کند.


 انجمن معتادان گمنام از سال 1369 در ایران شروع به فعالیت نمود و در سال 1385 با شماره 21065 توسط پلیس امنیت ناجا به ثبت رسید و در سال 1392 از وزارت کشور مجوز فعالیت سازمانهای مردم نهاد در سطح ملی را دریافت نمود. روش بهبودی از اعتیاد در انجمن معتادان گمنام بر مبنای ارزش درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگر است.


 اعضای این انجمن از طریق کارکرد «دوازده قدم» معتادان گمنام و شرکت مرتب در جلسات گروهی چگونگی زندگی بدون مصرف مواد مخدر(هرگونه ماده مخدر اعم از سنتی ، صنعتی و...) را از یکدیگر می آموزند و پیامدهای ناشی از بیماری اعتیاد را بهبود می بخشند.


 این انجمن به هیچ سازمانی وابسته نیست و هیچ کمک مالی (اعم از وام ، وقف ، هدیه و...) را نمی پذیرد و تمام هزینه های این انجمن فقط از طریق کمک های داوطلبانه اعضاء و فروش نشریاتش تامین می شود. انجمن معتادان گمنام هیچ گونه حق عضویتی ازاعضا دریافت نمی کند وتنها لازمه عضویت در این انجمن تمایل به قطع مصرف مواد مخدر است. اصل گمنامی کمک می کند اعضا فارغ از هویت شخصی شامل شغل،سمت، دارایی و... بدون ترس از شناخته شدن در جلسات شرکت کنند.


* در سراسر دنیا از جمله ایران واستان مرکزی مراکز درمانی ترک اعتیاد یا کمپ های سم زدایی متعددی وجود دارد که توسط برخی اعضای این انجمن تاسیس و راه اندازی شده است و یا بعضی از اعضاء در آن مراکز به عنوان کارمند،مشاور و کارشناس  مشغول به کار هستند.


 شایان ذکر می باشد حضور و فعالیت  اعضای گفته شده به این معنی نیست که آن مراکز به انجمن معتادان گمنام وابسته هستند! انجمن معتادان گمنام مراکز درمانی ترک اعتیاد یا کمپ های سم زدایی ،کلینیک سرپایی و نیز تسهیلات درمانی ،کاریابی و مشاور خانواده ندارد و به گونه ای کاملا واضح و غیر حرفه ای با بیماری اعتیاد برخورد می نماید.


* انجمن معتادان گمنام تنها از طریق برگزاری جلسات گروهی تلاش می کند یک حلقه حمایتی دائمی از معتادان در حال بهبودی به وجود آورد. در حال حاضر هر روزه تعداد 667 جلسه که 8 جلسه آن مختص بانوان می باشد در سطح استان مرکزی به مدت 5/1 ساعت که مختص معتادان می باشد ، در مکان های عام المنفعه مانند سازمان ها،مساجد و پارک ها برگزار می گردد . این جلسات به منظور تداوم پاکی اعضا ورساندن پیام بهبودی از بیماری اعتیاد به معتادانی که تمایل به زندگی بدون مصرف مواد مخدر را دارند برگزار می شود .

 

از معتادان گمنام چه می دانید؟!


معتاد کیست؟


تجربه ما این است:
معتاد زن یا مردی است که زندگی اش را مواد مخدر کنترل می کند. ما به عنوان معتاد کسانی هستیم که مصرف هرگونه ماده مخدری که افکار و احساساتمان را تغییر دهد، در زندگیمان تولید اشکال می کند. ما از بیماری رنج می بریم که عوارض خود را به صورت رفتاری ضد اجتماعی نشان می دهد . بدرفتار ، کینه جو ، خود خواه و خودمحور بوده و با دنیای بیرون قطع رابطه کرده بودیم. همیشه به خود می گفتیم «من جنبه اش را دارم». ما در مورد ماهیت اعتیاد، تصورات نادرستی داشتیم و فکر می کردیم معتاد فقط کسی است که در خیابان دعوا و مرافه کند، مرتکب جرم و خلاف شود، سرنگ آلوده مصرف کند و یا به زندان برود.


 با پیشرفت بیماری حتی برخی از ما با زندان و مراکز بازپروری سرو کار دائمی پیدا کردیم. ما بارها سلامت جسمی خود را به دست آورده بودیم، ولی نمی توانستیم آن را حفظ کنیم. بعضی از ما به خاطر جرایم مربوط به اعتیاد، ممکن است بقیه عمر خود را در زندان بگذرانیم و یا محکوم به مرگ شویم.


بسیاری از ما به دنبال راه حلی می گشتیم، اما نمی توانستیم آن را پیدا کنیم، تا بالاخره انجمن معتادان گمنام را پیدا کردیم. به محض این که ما خود را معتاد معرفی کردیم، امکان کمک فراهم شد. ما متقاعد شدیم که برای ما فقط یک راه زندگی بدون مواد مخدر وجود دارد و آن راه معتادان گمنام است.


در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید
شماره تماس روابط عمومی و اطلاع رسانی معتادان گمنام استان مرکزی09189612787–