X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

حکیم الرعایا

طلا: دانشجویان در میهمانی‌ها بوی مخدر گل را استشمام می‌کنند و معتاد می‌شوند!

طلا: دانشجویان در میهمانی‌ها بوی مخدر گل را استشمام می‌کنند و معتاد می‌شوند! 

   

نائب اول کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به ضرورت افزایش آگاهی و دانش خانواده‌ها در زمینه عوارض مواد مخدر صنعتی نسبت به اعتیاد جوانان از طریق استشمام بوی "ماده مخدر گل" در محافل دانشجویی و مهمانی‌ها هشدار داد.

به گزار خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ حسین طلا گفت: در میان معضلات اجتماعی کشور مساله اعتیاد رتبه نخست را دارد و دغدغه بسیاری از مردم و مسئولان کشور به شمار می‌رود. 36 سال از انقلاب اسلامی ایران گذشته است، اقدامات خوبی هم انجام شده اما هنوز به موفقیت قطعی نرسیده‌ایم.

نماینده مردم تهران افزود: آمار معتادان باعث نگرنی است. موضوع مواد مخدر صنعتی به مساله اعتیاد در کشور دامن زده و خانواده‌های زیادی را درگیر ساخته است.

وی به شیوه‌های اعتیاد جوانان اشاره کرد و گفت: در زمان کنونی بسیاری از افراد ناخودگاه معتاد شده و به دلیل عدم اطلاع از روان‌گردان‌ها به مصرف این مواد روی‌آورند. موادی که آثار اجتماعی و فردی مصرف آن چندین برابر نوع سنتی است و اعتیاد آن عوارض جبران ناپذیری را به همراه دارد.

 بنابراین افزایش آگاهی و دانش خانواده‌ها در این زمینه امری بسیار مهم و ضروری به شمارمی‌رود.

نائب اول کمیسیون اجتماعی مجلس از اعتیاد دانشجویان از طریق استشمام بوی مخدر گل خبر داد و گفت: جوانان در جلسات غیر دانشگاهی در محافلی دعوت به بوی گل شده که این گل آغشته به مواد مخدر است و فرد را ناخودآگاه درگیر اعتیاد می‌سازد. اعتیادی که با آگاهسازی می‌توان از آن پیشگیری کرد و باید نسبت به این مساله افراد دانش داشته باشند.

 

 

اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر

طلا گفت: تجربه نشان داده که هر زمان با چالش مواجه شده‌ایم حضور مردم برای حل مشکل چاره‌ساز بوده است، در زمان جنگ تحمیلی و دفاع مقدس حضور یکپارچه مردم موفقیت را به همراه داشت و با ورود بسیج بر مشکلات بسیاری فائق آمدیم. بنابراین رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر که توسط وزیر کشور و ستاد مبارزه با مواد مخدر مطرح شده است نیزموفقیت بزرگی را در عرصه مبارزه با مواد مخدر به وجود خواهد آورد.

نماینده مردم تهران با اشاره به وجود 15 هزار معتاد متجاهر در تهران عنوان داشت: در حال حاضر برای جمع آوری و درمان این افراد با دستگاه‌ها دچار مشکل هستیم و باید علاوه بر تلاش و همکاری هرچه بیشتر دستگاه‌ها از وجود سازمان‌های مردم نهاد در این زمینه بیشتر بهره‌مند شد.

وی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان امسال شاهد فعالیت هرچه بیشتر سازمان‌های مردم نهاد برای تحت پوشش قراردادن خانواده معتادان و درمان این افراد بودیم و این مساله موید تاثیر فعالیت این تشکل‌های برای پیشگیری از اعتیاد و مبارزره با مواد مخدر است. البته این مساله به مدیریت نیازمند است و مرکز مدیریت سازمان‌های مردم نهاد باید ساماندهی کرد.

شادی در خانواده ایرانی وجود دارد

نائب اول کمیسیون اجتماعی مجلس در مورد ار تباط کمبود شادی با اعتیاد گفت: برخی منظور از شادی را بی بند و باری می‌دانند که ما این مساله را نمی‌پذیریم. حتی کشورهایی که این مسیر را برای کسب شادی طی کرده‌اند درصدد بازگشت بوده چراکه از مسیر خانواده دور و پایه‌های خانواده با بند و باری متزلزل شده است.

طلا با تاکید بر اینکه شادی غیر از بی‌بند و باری جای مخالفت ندارد، افزود: در حال حاضر شادی در جامعه وجود دارد و افراد خانواده از در کنار هم بودن لذت می‌برند.

نماینده مردم تهران در ادامه به ارتباط مسائل و مشکلات اقتصادی با موضوع اعتیاد اشاره کرد و بیان داشت: این مساله نه با اعتیاد بی‌ربط است و نه تماما به آن مرتبط می‌شود چراکه برخی معتادان از خانواده‌های ثروتمند و متمول هستند ولی به دلایل گوناگون همچون فقر فرهنگی در معضل مواد مخدر گرفتار شده اند.

وی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر را راهی درست جهت رفع اعتیاد دانست و تاکید کرد: باید مدیریت در این زمینه وجود داشته باشد و ستاد مشترکی برای رفع معضل کارتن خوابی و معتادان ایجاد شود.

نائب اول کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان با اشاره به مجازات‌های مواد مخدر گفت: قاچاقچیان همیشه به دنبال کسب روش‌های مقابله با قانون هستند و به طور مثال به صورتی عمل کرده که به میزانی مواد را حمل کنند که محکوم به اشد مجازات نشوند. بنابراین پیشگیری اجتماعی موثر تر از مجازات در امر مبارزه با مواد مخدر است.

نقش ژنتیک در لذت طلبی و طلاق و اضطراب و نقص حافظه و ...ویدیو در یوتیوب

علل و راهکارهای پیشگیری از انحطاط اخلاقی و اعتیاد (3)آموزش برای ایجاد اعتماد بنفس و دوری از تنبلی ,و توقع زیاد در کودکان

علل و راهکارهای پیشگیری از اعتیاد (نقش حافظه در کودکی و اشکالات نظام اموزشی در کشور ایران ) قسمت اول

علل و راهکارهای پیشگیری از اعتیاد و بیماریهای اختلالات شخصیتی (نقش حافظه و زیاد روی در محبت کردن به کودکان )

چرا پزشکان درایران قادر به درمان اعتیاد به مخدرهای صنعتی ... نیستند

دهات قلات در شیراز مرکز کشت و فروش انواع ماری جوانا گل (مخدر ...۴ بهمن ۱۳۹۲ ه‍.ش

شیراز پایتخت ماری جوانا گل (مخدر گل ) در ایران است : اعتیاد و ... بهمن ۱۳۹۲

قطب تولید «ماریجوانا» در ایران: روستایی در شیراز، «هلند کوچک» ایران! آبان 1393

فتح فتوح اطلاع رسانی ستاد مبارزه با مواد مخدر در ایران

احمدی مقدم: 360 نفر از پرسنل ناجا سال گذشته درگذشتند

فعالیت 360 مدرس برای پیشگیری از اعتیاد در مدارس

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر: امسال 360 آشپزخانه مخدر صنعتی را نابود کردیم

چرا فعالیت ستاد مبارزه با مواد مخدر 360 تایی است ( ستاد مبارزه 360 درجه در مدار صفر) 

جمع‌آوری 360 معتاد ولگرد خیابانی طی دو روز در شیراز 

فتوای آیت‌الله سیستانی؛ الکل کمتر از 2 درصد در غذا مانعی ندارد

تاریخچه به وجود امدن رمز شماره 420 در بین مصرف کنندگان ماریجوانا

تبیین علمی اینکه :چرا جامعه فعلی ایران مضطرب و افسرده و خشن و پرخاشگر و معتاد شده است و راه درمان ان چیست .(قسمت اول )

حدود 360 نوع مخدر شیشه در کشور مصرف می شود

رئیس کل دادگستری گیلان : اراده کافی برای مبارزه با مواد مخدر در مسئولین نیست .باید صادقانه بپذیریم در مبارزه موفق نبودیم.

افزایش 360 درصدی کشفیات مواد مخدر دراستان مرکزی/ و سالیانه 360 لینک 360تایی از ستاد مبارزه با مواد مخدر (دایره بسته مواد مخدر ) 

مواد مخدر روانگردان "اوج قانونی " در بی قانونی مبارزه با مواد مخدر در ایران

پلیس :مخدر گل خطرناکترین ماده مخدر در کشور است اما ما مخدر گل نداریم تکذیب می کنم !!!(گل دیگری از سردار )