X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

حکیم الرعایا

فرق بین ترک مواد مخدر با ایبوگین در ایران و سایر نقاط جهان شیوع بالای کبد چرب در بین معتادان است

فرق بین ترک مواد مخدر با ایبوگین در ایران و سایر نقاط جهان  شیوع بالای کبد چرب در بین معتادان است 

در تمامی دنیا برای ترک مواد مخدر به خصوص هروئین به بیمار تک دوز ایبوگین داده می شود  .اما تجربیات ما نشان می دهد مصرف کننده گان مواد  مخدر در ایران با دیگر نقاط جهان فرق دارند و ما همه انها را مبتلا به درجاتی از کبد چرب  می دانیم و باید قبل از استفاده از ایبوگین بمدت 10 هفته از داروهای گیاهی  همانند صمغ  مر و بعضی از ویتامین ها ی گروه ب استفاده کنند والا ترک با ایبوگین دچار اشکال می شود .

 

 

طبق آمار ها نزدیک به 30 در صد ایرانیان کبد چرب دارند . کبد چرب در نزد جوانان ایرانی قبل از بلوغ  نیز شیوع بالایی دارد .دربین معتادان به متادون شیوع کبد چرب بیشتر از سایر گروه است .

مصرف انواع مکمل های ورزشی به خصوص کراتین  و اسید های امینه  شیوع کبد چرب را بالا می برد .

معتادان ایرانی در سابقه خود اکثرا  از موادی مثل حشیش و ماری جوانا و مخدر گل  استفاده کرده اند که بروز کبد چرب را افزایش می دهد .

ما در ایران همه معتادان به مواد افیونی و متادون و ماریجوانا (مخدر گل ) را دارای درجاتی از کبد چرب و اختلالات  در انزیم های کبدی می دانیم و تا زمانی که انزیم های کبدی بیمار فعال نشود به او ایبوگین نمی  دهیم 

تمامی مواد مخدر افیونی به خصوص متادون  در چربی بدن و مغز  و کبد ذخیره می شوند و انزیم های گروه پی 450 را غیر فعال می کند  ایبوگین همانند متادو ن و مواد افیونی تمایل سیار زیادی به ذخیره شدن در چربی دارد .

مغز انسان از چربی ساخته شده است و اگر بیمار دارای درجاتی از کبد چرب یا اختلال انزیمی در کبد باشد ایبوگین به جای ذخیره شدن در مغز در کبد انباشته می شود و اثر درمانی نخواهد داشت  به این دلیل ما به مدت دو ماه با مصرف  240 کپسول  از  داروی گیاهی    مغز و کبد   بیمار را برای ترک اعتیاد دائم اماده سازی می کنیم .

 در این دو ماه بیمار از ماده مخدر خود به طور منظم در ساعات مشخص  به مقدار مشخص استفاده می کند و سپس زمانی که هورمون های بدن بیمار طبیعی و کبد پاکسازی شد ما با دادن ایبوگین اقدام به ترک مواد افیونی مثل شیره یا تریاک و یا متادون و هروئین می کنیم 

این مسله که عده ای فکر می کنند بعد از چند سال مصرف متادون یا هروئین  بتوانند با مصرف تک دوز ایبوگین ترک بکنند فقط برای بیمارانی صادق است که  انزیم های کبدی انها طبیعی و سابقه مصرف ماده مخدر دیگری در طول عمر خود نداشته باشند